Veidosim animācijas filmas par dabas vērtībām

Latvijas universitātes dabas pētnieki kopā ar Moderno tehnoloģiju attīstības fondu un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņiem aicina Mērsraga jauniešus piedalīties radošā seminārā “Radi un rādi”, kura norises laikā būs iespēja kopīgi veidot īsfilmas par Engures ezera dabas parka vērtībām. Seminārs notiks 2019. gada 6. un 7. jūnijā Engures ezera dabas parkā. Pulcēšanās pie Mērsraga vidusskolas.

Pirmajā semināra dienā dosimies pastaigā pa Engures ezera dabas parka Orhideju taku. Līdzi ņemsim foto un videokameras, lai ar to palīdzību kopīgiem spēkiem izveidotu nelielu audiovizuālu stāstu par noslēpumiem, ko šī taka atklāj tikai vērīgiem ceļotājiem. Ar projekta “LIFE Peat Restore” ekspertes  Dr. geogr. Agneses Priedes palīdzību centīsimies izdibināt, kā šajā apkārtnē izskatījies pirms vairākiem simtiem un pat tūkstošiem gadu un kāpēc šī dabas parka teritorija ir tik unikāla. Radošās izpausmes semināram droši var pieteikties arī dalībnieki, kam nav priekšzināšanu īsfilmu veidošanā. Pastaigas laikā paredzēts gūt arī pirmās iemaņas īsfilmu veidošanā. Visu nepieciešamo tehniku un papildaprīkojumu, kas nepieciešams, būs sarūpējuši semināra “Radi un rādi” organizatori. Dalībniekiem līdzi jāņem tikai labs noskaņojums, laika apstākļiem piemērots apģērbs un vēlme radoši darboties.

Otrajā dienā semināra apmeklētājiem būs iespēja tikties ar projekta “LIFE Peat Restore” vadītāju Dr.biol. Māru Pakalni. Varēsim viņu klātienē iztaujāt kāpēc par šo apvidu tik ļoti interesējas Latvijas un ārvalstu zinātnieki. Nedaudz vēlāk, kad būsim jau bruņojušies ar jaunām zināšanām, paši kopīgiem spēkiem veidosim animācijas filmu retkadrēšanas (stop motion) tehnikā. Tēma – dabas saudzēšana un saglabāšana. Strādājot šajā tehnikā, katrs kadrs tiek uzņemts atsevišķi, tā, ka fotografētie priekšmeti veido dzīvu kustību. Kāpēc tieši stop motion? Pirmkārt jau tāpēc, ka šis tehniskais paņēmiens ir ļoti elementārs un viegli apgūstams.

Nodarbības beigās izveidoto īsfilmu autoriem būs iespēja savus darbus prezentēt un dalīties iespaidos par šajā dienā gūtajām zināšanām un pieredzi. Lai popularizētu autoru darbus un dabas saudzēšanas ideju, īsfilmas iecerēts publicēt projekta “LIFE Peat Restore” mājas lapā, www.youtube.com un www.mtaf.lv .

Nodarbību apmeklējums būs bez maksas.