VIDES STĀSTI VIDZEMĒ: Jaunpiebalgā rada Stop motion īsfilmas!

23. martā, Jaunpiepalgā notika pirmā radošā darbnīca „Vides stāsti Vidzemē”. Pasākumā piedalījās jaunieši no Jaunpiebalgas Vidusskolas, kuri radošās darbnīcas laikā diskutēja par vides tēmu un taisīja stop motion īssfilmiņas.

Radošā darbnīca bija sākusies plkst. 11. no rīta. Nodarbības sākumā visi kopā noskatījāmies sižetu par vides tēmu un uzklausījām vides eksperta zoologa Ingmāra Līdakas un AS „Latvijas valsts meži” Komunikācijas  daļas vadītāja Tomasa Kotoviča viedokļus par vides saudzēšanu un saglabāšanu.  Taču lielāku prieku jauniešiem izraisīja ķeršanās pie stop motion veidošanas.

Jaunieši sadalījās grupās un sāka aktīvi darboties. Vispirms tika izveidots scenārijs. Tas neaizņēma ilgu laiku un pēc kāda brīža radošās darbnīcas dalībnieki jau skraidīja apkārt ar fotoaparātiem un statīviem.  Neskatoties uz to, ka bija diezgan auksts, dažas jauniešu grupiņas nolēma filmēt ārā. Izskatījās, ka viņiem -20 grādu aukstums radošajam procesam netraucē.  „Kad, izstāstot kā taisīt stop motion, es nedzirdēju no jauniešiem nevienu jautājumu, es domāju, ka mums būs pamatīgas problēmas ar īsfilmu veidošanu”, stāsta projekta „Vides stāsti Vidzemē” koordinatore Jekaterina Aleksandrova, „…bet sanāca pavisam pretēji – jaunieši ātri izdomāja scenārijus, bez problēmam visu nofotografēja un pat paši mēģināja samontēt!”.

Jau ap plkst. 16-tiem visi darbi bija gatavi un jaunieši sapulcējās ap projektora ekrānu, lai apskatītos savu un pārējo dalībnieku darbus. Pasākuma izveidotots darbus ir iespējams apskatīties projekta mājas lapā www.digitrix.lv. Katra grupa arī nokomentēja savu darbu, izstāstīja, kā viņiem dienas garumā bija veicies.  Radošās darbnīcas nobeigumā – kopējā fotogrāfija.

Projektu „Vides stāsti Vidzemē” rīko neformālā jauniešu grupa „Digitrix”. Jauniešu neformālā grupa ir izveidota 2008.gadā. Tajā darbojas radoši un aktīvi jaunieši, kuru galvenais uzdevums ir veicināt aktīvu laika pavadīšanu izmantojot modernās tehnoloģijas, pētot un runājot par aktuālām un nozīmīgām tēmām, kas skar sabiedrību.

Projekta ietvaros notiks vēl divas radošās darbnīcas: 20. aprīlī Valmierā un 18. maijā Rīgā. Radošās darbnīcas apmeklējums  ir bez maksas, līdzi ir jāņem tikai labs noskaņojums!

Projekta „Vides stāsti Vidzemē” koordinatore
Jekaterina Aleksandrova